Witryna poświęcona projektom domów, charakterystyki i poradom projektowym.
Friday October 19th 2018

Małe, a pomocne! – dodatkowe przestrzenie w domku jednorodzinnym

Kiedy planujemy wybudować dom, nieważne czy dostosowujemy do siebie projekt gotowy czy też tworzymy go od samego początku w porozumieniu z architektem – jeżeli bierzemy pod uwagę dobre projekty dużych domów, które posłużą nam długie lata i staną się maksymalnie wygodne, warto upomnieć się o pewne kwestie. O jakie elementy chodzi?

I. Garaż

W obecnych czasach staje się właściwie niezbędny i warto zdać sobie sprawę z faktu, że może on pełnić funkcje również warsztatu. Najlepiej będzie porozmawiać z architektem o naszych preferencjach dotyczących jego rozmiarów.

II. Piwnica

Jej istnienie zależy od warunków gruntowych i niekiedy jej uwzględnienie będzie niosło za sobą duże koszty. Architekt powinien być świadom owych warunków oraz cen i podzielić się z nami swoją wiedzą.

III. Poddasze

Nawet jeśli będzie niewielkie, nieużytkowe, można wykorzystać przestrzeń pod dachem na składowanie przedmiotów potrzebnych jedynie raz na jakiś czas. Często jest to kwestia umiejscowienia jedynie kilku belek i drabiny, a pozwala zaoszczędzić dużo przestrzeni.

Prowadząc z architektem rozległy dialog, dowiemy się o wielu aspektach, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia i kiedy dojdziemy do konsensusu, możemy być pewni, iż przyszły dom będzie taki, jakim go sobie wymarzyliśmy.

More from category

Dom funkcjonalny, czyli jaki?
Dom funkcjonalny, czyli jaki?

W przypadku budowy domu projekt dobrany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestora odgrywa kluczową rolę. [Read More]

Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?
Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?

Domy parterowe projekty mają bardzo charakterystyczne i z pewnością takie rozwiązanie ma wiele zalet. Chociaż w [Read More]

Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?
Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?

Z całą pewnością projekt domu nowoczesnego różni się znacząco od tradycyjnych rozwiązań. Ich twórcy [Read More]

W pogoni za energooszczędnością
W pogoni za energooszczędnością

  Chociaż projekty domów pasywnych również dają możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty na ogrzewaniu, to [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives