Witryna poświęcona projektom domów, charakterystyki i poradom projektowym.
Sunday September 23rd 2018

Dom funkcjonalny, czyli jaki?

domy projekty

W przypadku budowy domu projekt dobrany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestora odgrywa kluczową rolę. Ocenienie funkcjonalności projektu domu jest znacznie ważniejsze od wyglądu zewnętrznego budynku. Z całą pewnością trudniej jest wyburzyć ściany czy też dobudować kolejne pomieszczenie, niż zmienić elewację czy też wykonać taras. Dlatego też to na wyborze projektu należy skupić się najbardziej. Co będzie miało znaczenie, jeśli chodzi o projekty domu?

 

Dom projekt a kwestia funkcjonalności

Na wybór odpowiedniego projektu domu należy poświęcić sporo czasu i dokładnie przeanalizować każdą z części budynku z osobna.

 

  • Strefa wejściowa – Jak jest ukształtowana? Czy jest odpowiednio duża? Czy wejście jest zadaszone? Czy jest garderoba? Co z wentylacją?

 

  • Kuchnia – Jak jest umiejscowiona w stosunku do strefy wejściowej? Jak daleko położoną jest od jadalni? Jakie funkcje będzie pełnić? Czy jest dobrze doświetlona? Jest otwarta czy zamknięta?

 

  • Salon – Jak będzie umeblowany? Czy wszystkie meble się zmieszczą? Gdzie zajdzie się sprzęt RTV? Czy jest doświetlony i nasłoneczniony? Gdzie znajdzie się taras? Co z kominkiem?

 

  • Sypialnia – Czy można do niej łatwo dojść? W jakiej części budynku się znajdzie? Czy zmieści się łóżeczko/toaletka/szafy? Co z dostępem do łazienki?

      • Łazienka – Czy jest miejsce na prysznic i wannę? Czy jest oddzielne miejsce na WC? Czy zmieszczą się wszystkie szafki i półki oraz                     grzejnik na ręczniki?

Related Tags:

More from category

Małe, a pomocne! – dodatkowe przestrzenie w domku jednorodzinnym
Małe, a pomocne! – dodatkowe przestrzenie w domku jednorodzinnym

Kiedy planujemy wybudować dom, nieważne czy dostosowujemy do siebie projekt gotowy czy też tworzymy go od samego [Read More]

Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?
Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?

Domy parterowe projekty mają bardzo charakterystyczne i z pewnością takie rozwiązanie ma wiele zalet. Chociaż w [Read More]

Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?
Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?

Z całą pewnością projekt domu nowoczesnego różni się znacząco od tradycyjnych rozwiązań. Ich twórcy [Read More]

W pogoni za energooszczędnością
W pogoni za energooszczędnością

  Chociaż projekty domów pasywnych również dają możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty na ogrzewaniu, to [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives