Witryna poświęcona projektom domów, charakterystyki i poradom projektowym.
Friday October 19th 2018

Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?

projekt domu parterowego

Z całą pewnością projekt domu nowoczesnego różni się znacząco od tradycyjnych rozwiązań. Ich twórcy sięgają bowiem po zupełnie inne środki, dzięki czemu efekt końcowy nie tylko zapiera dech w piersiach, ale także daje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy w przyszłości. Czym zatem kierują się twórcy z DomyWStylu podczas tworzenia projektów domów parterowych nowoczesnych?

Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?

Nowoczesne budownictwo rządzi się swoimi prawami. Z całą pewnością nie ceni się tutaj symetrii, ani też spadzistych dachów czy dobrze znanego strychu. Co zatem jest w modzie?

• Nowoczesny dom obywa się bez zbędnych ozdobników, gdyż ceni się tutaj minimalistyczną elewację. Ograniczona została także ilość przegród, gdyż stawia się na otwarty układ wnętrza.

• Dach zwykle stanowi cześć użytkową, dlatego też jest płaski. To pozwala z kolei wykorzystać go w ekologiczny sposób, tworząc przykładowo taras czy zieloną oazę spokoju.

• W nowoczesnych projektach dominuje jak największa liczba przeszkleń, które mogą pokrywać nawet całą stronę elewacji. Wielkogabarytowe okna są wręcz pożądane.

• Jeśli chodzi o sam taras, to stawia się w jego przypadku przede wszystkim na proste formy geometryczne w zestawieniu z delikatną roślinnością.

More from category

Małe, a pomocne! – dodatkowe przestrzenie w domku jednorodzinnym
Małe, a pomocne! – dodatkowe przestrzenie w domku jednorodzinnym

Kiedy planujemy wybudować dom, nieważne czy dostosowujemy do siebie projekt gotowy czy też tworzymy go od samego [Read More]

Dom funkcjonalny, czyli jaki?
Dom funkcjonalny, czyli jaki?

W przypadku budowy domu projekt dobrany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestora odgrywa kluczową rolę. [Read More]

Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?
Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?

Domy parterowe projekty mają bardzo charakterystyczne i z pewnością takie rozwiązanie ma wiele zalet. Chociaż w [Read More]

W pogoni za energooszczędnością
W pogoni za energooszczędnością

  Chociaż projekty domów pasywnych również dają możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty na ogrzewaniu, to [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives