Witryna poświęcona projektom domów, charakterystyki i poradom projektowym.
Friday October 19th 2018

W pogoni za energooszczędnością

 

Chociaż projekty domów pasywnych również dają możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty na ogrzewaniu, to jednak różnią się one od projektów nowoczesnych parterowych domów. Nie można zatem stosować obu tych pojęć jako synonimów. Czas najwyższy zatem poznać owe różnice.

Domy pasywne projekty a projekty domów nowoczesnych parterowych nie są tym samym

Każdej inwestorowi zależy z pewnością na tym, aby móc zaoszczędzić jak najwięcej na eksploatacji budynku. Chociaż na rynku dostępne są różne rozwiązania, to każde z nich w mniejszym lub większym stopniu będzie w stanie zagwarantować mniejsze koszty. Dom pasywny ma inne wymagania od domu parterowego.

• Jeśli chodzi o domy nowoczesne parterowe (www.domywstylu.pl/domy-nowoczesne), to wystarczy zastosować grubszą warstwę termoizolacyjną oraz odpowiedni system grzewczy i wentylacyjny. Z kolei w przypadku domów pasywnych koniecznością jest zadbanie o bardzo wysoką szczelność przegród budowlanych. Taki budynek musi być energetycznie samowystarczalny.

• Dom pasywny ogrzewany jest powietrzem, które z kolei nagrzewane jest dzięki energii odzyskanej z instalacji ciepłej wody, domowników i urządzeń domowego użytku. Dodatkowym źródłem ciepła jest promieniowanie słoneczne.

• Nowoczesny dom parterowy powinien mieć jak najprostszą bryłę i jak najmniejszą liczbę załamań. Z kolei bryła budynku pasywnego musi opierać się na planie prostokąta, a cała południowa ściana przeszklona. Dach może być co najwyżej dwuspadowy.

More from category

Małe, a pomocne! – dodatkowe przestrzenie w domku jednorodzinnym
Małe, a pomocne! – dodatkowe przestrzenie w domku jednorodzinnym

Kiedy planujemy wybudować dom, nieważne czy dostosowujemy do siebie projekt gotowy czy też tworzymy go od samego [Read More]

Dom funkcjonalny, czyli jaki?
Dom funkcjonalny, czyli jaki?

W przypadku budowy domu projekt dobrany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestora odgrywa kluczową rolę. [Read More]

Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?
Dla kogo odpowiedni będzie dom parterowy?

Domy parterowe projekty mają bardzo charakterystyczne i z pewnością takie rozwiązanie ma wiele zalet. Chociaż w [Read More]

Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?
Czym charakteryzują się projekty domów parterowych nowoczesnych?

Z całą pewnością projekt domu nowoczesnego różni się znacząco od tradycyjnych rozwiązań. Ich twórcy [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives